Premiera w ramach Programu NIEPODLEGŁA: „O wiarusach, Legionach, Piłsudskim i Mazurku Dąbrowskiego”

W Klubie Kultury Gocław zapoczątkowaliśmy dziś realizację niepodległościowego programu baśniowego w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Scenariusz spektaklu „O wiarusach, Legionach, Piłsudskim i Mazurku Dąbrowskiego” prezentuje historię Polski, od jej zarania aż po współczesność, zwracając baczną uwagę na najważniejsze wydarzenia i postaci historyczne, które w znaczący sposób zapisały się na kartach dziejów. Opowiemy wiec m.in. o historii powstania Legionów Polskich we Włoszech i legendach z tym związanych, o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz o odzyskaniu niepodległości po 123 latach zaborów. Legendy i opowieści historyczne przetykane będą pieśniami wojskowymi pochodzącymi z różnych okresów, w tym na piosenkach legionowych śpiewanych przez lata, które często poświęcone były także Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tego projektu jest bezpłatny, a kolejne terminy znaleźć można w zakładce REPERTUAR. Zapraszamy.

 

Pracowity listopad i nowa dotacja

W listopadzie będzie się dużo działo. Poza dalszą realizacją programów z FIO, PFRONU oraz małym grantem z Biura Edukacji, zaczniemy również realizację spektaklu „O wiarusach, Legionach, Piłsudskim i Mazurku Dąbrowskiego”, który wystawimy siedmiokrotnie na terenie stołecznych ośrodków kultury (dokładne terminy w zakładce REPERTUAR). W ten sposób chcemy włączyć się w świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 150 – lecia urodzin Marszałka Piłsudskiego. Spektakl oparty będzie o technikę interaktywnego storytellingu i prezentował będzie uczniom starszych klas szkół podstawowych legendy dotyczące początków i przejść Państwa Polskiego, fakty historyczne z ruchami niepodległościowymi związane, ważne osoby oraz pieśni wojskowe z różnych epok.

Program dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

ZAPRASZAMY!

Baśnie warszawskie dofinansowane przed Biuro Edukacji

W międzyczasie naszych baśniowych wojaży czeka nas również baśniowa premiera w Warszawie. W Warszawie, gdyż baśnie dotyczyć będą mniej i bardziej znanych legend, od których warszawska Starówka i jej okolice aż się roi! Tym razem jednak do naszej baśniowej formuły wkradnie się trochę nieprzewidywalności, bowiem to Publiczność zadecyduje jakie baśnie i w jakiej kolejności opowiemy. Zapraszamy serdecznie – pierwszy występ już w poniedziałek 16.10 w Bielańskim Ośrodku Kultury, a kolejne w listopadzie.

Baśnie mazowieckie ruszyły w trasę PFRON!

W tym tygodniu nastąpiła kolejna odsłona tego rocznego projektu dofinansowanego przez PFRON. Kolejne baśnie – tym razem z Mazowsza – ruszyły do dzieci niewidomych i słabowidzących w Radomiu i Lublinie. Kolejne ośrodki odwiedzimy już za dwa tygodnie.