W mojej ojczyźnie – album…

Rok 2011 ogłoszony został Rokiem Czesława Miłosza. Naszą propozycją na jego uczczenie jest spektakl poetycko-muzyczny oparty na poezji i prozie Noblisty, pt.

„W mojej Ojczyźnie – Album snów Czesława Miłosza”

Czesław Miłosz. Artysta znany i nieznany, podziwiany i krytykowany. Człowiek o kontrowersyjnej biografii. Człowiek poszukujący prawdy, poszukujący Ojczyzny…

Bohaterem tego swoistego traktatu moralnego jest Poeta, któremu  w jego wędrówce przez życie towarzyszą upostaciowione: Wiara, Nadzieja i Miłość. Spektakl ten jest również  opowieścią o Czesławie Miłoszu, o jego dzieciństwie i młodości oraz o jego wyborach moralnych, jako dojrzałego człowieka i poety, i wreszcie jego testament poetycki. Szczególnie wyraźnie wydobywa się w nim temat Ojczyzny, będący punktem wyjściowym do przemyśleń o życiu przeżywanym świadomie, jako tworzenie własnej ojczyzny, wspólnej i tolerancyjnej, pamiętającej o przeszłości, lepszej i mądrzejszej.

Po spektaklu możemy zaproponować część warsztatową, w której wszystkim zainteresowanym damy możliwość głębszego rozsmakowania się i wejścia w świat poezji. Dzięki metodzie dramy i zademonstrowaniu technik interpretacyjnych, uczestnicy warsztatów będą mogli poznać nowe metody podejścia do poezji i literatury, ułatwiające odkrywanie ukrytych w nich znaczeń, umożliwiające bardziej indywidualne podejście do interpretacji i zachęcające do samodzielnych prób odkrywania istotnych dla siebie przesłań.

Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno

Muzyka: Dawid Ludkiewicz

Scenografia: Jerzy Łazewski

Występują:

    Katarzyna Gruszewska
Joanna Mazewska
Elżbieta Pejko
Jerzy Łazewski

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Czas trwania warsztatów: 30 minut (opcjonalnie)

Spektakl został dofinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnicę Praga Południe.