Ordonka, dziewczyna z Woli

Hanka Ordonówna, Gwiazda przedwojennego kabaretu i kina, którą każdy kojarzy nierozerwalnie z dwiema piosenkami: „Na pierwszy znak” i „Miłość Ci wszystko wybaczy”. W repertuarze Ordonki było jednak znacznie więcej znakomitych utworów, zarówno lirycznych, jak i komicznych, zaś jej życie stanowić by mogło najbardziej niesamowity scenariusz ze wszystkich.

Ze stu twarzy tej niezwykłej indywidualności, my odsłonimy przed Państwem, zarówno te znane, jak i te zaskakujące. Będzie więc Ordonka – prosta acz sprytna dziewczyna z warszawskiej Woli, będzie Ordonka kreująca postaci ze szmoncesów żydowskich, nie zabraknie też oczywiście Ordonki – artystki, wykonującej swe wielkie szlagiery o miłości.Zaprezentujemy też wiersze jej autorstwa z tomiku „Piosenki, których nigdy nie śpiewałam” oraz fragmenty niepublikowanych wspomnień, listów i pamiętników. Program wzbogacą multimedialne obrazy minionej Warszawy i samej artystki, a wszystko to w niezwykłej atmosferze międzywojennego kabaretu.

W Qui pro Quo są niewygodne krzesła,
W Qui pro Quo jest duszno i parno,
Ale za to Ordonka wygląda
Jak kwiat lilii ubrany na czarno…
Oczy łzami zachodzą,
zaciśnięte drżą ręce.
Spróbuj, smutna dziewczyno,
żal utopić w piosence.

Będzie coś do śmiechu i coś na lirycznie, gwarą wprost z ulicy, i na poetycznie, dla starszych, dla młodszych, dla mężczyzn, dla damy, wszystkich bez wyjątku bardzo ZAPRASZAMY!

Scenariusz i reżyseria:
 Szczepan Szczykno

Scenografia:
Beata Paruch

Aranżacja i akompaniament:
Dawid Ludkiewicz

Występują:

Magdalena Daszkiewicz
Katarzyna Gruszewska
Joanna Mazewska
Radosław Mazur
Dominik Wieder

Spektakl został zrealizowany ze środków m. st. Warszawy – dzielnicy Wola.